RUBINOLA, zimní jabloň, podnož MM106, čtvrtkmen

390 Kč / ks
Skladem (5 ks)
Varianta

Zimní odrůda rezistentní proti strupovitosti a vysoce odolná vůči padlí

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: ČK - naroubovaný na kmínku, kdy výška kmene dosahuje od povrchu země k rozvětvení 70-110 cm
 • Podnož: MM106 - středně bujně rostoucí, větší kořenový systém, vysoce odolná mrazu, nenáročná na půdní podmínky - vhodná do vlhkých i kamenitých půd, vhodná do vyšších poloh
 • Kontejner: kultivar je pěstován v kontejneru 10 l, kontejner není součásti zboží
 • Původ: CZE, kříženec odrůd Prima a Rubín
 • Růst: středně bujný až bujný, tvoří vzpřímené až rozložité koruny
 • Sklizeň: konec září
 • Konzumní zralost: říjen – únor
 • Plody: středně velké, ploše kulovitého tvaru
 • Barva plodu: základní žlutá, krycí červená
 • Dužnina: krémové barvy, nasládlé chuti, středně šťavnatá
 • Plodnost: středně pozdní, průměrná, pravidelná
 • Celkové hodnocení: zimní pěstitelsky nenáročná odrůda dozrávající koncem září. Plody jsou velmi chutné již brzy po sklizni. Plod je středně velký ploše kulovitý s hladkou žlutou až oranžově zabarvenou slupkou, která je překrytá červenou barvou. Dužnina je krémová se sladce navinulou chutí. Stromy se snadno tvarují, pěstuje se ale raději s letním průklestem před sklizní. Vhodná do všech pěstitelských oblastí s dostatkem vláhy. Odrůda je považována za rezistentní vůči některým chorobám, odrůdu lze pěstovat bez chemické ochrany.

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Zimní odrůdy jabloní
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: čtvrtkmen
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: čtvrtkmen

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: