Informace k balení rostlin

Jak balíme rostliny pro zákazníky?

Keře a traviny

Keře a traviny zasíláme s kořenovým balem bez květináčů. Rostliny jsou vloženy do igelitových sáčků označené jmenovkou (z důvodu snížení hmotnosti a objemu balíku).
Po obdržení zásilky rostliny neprodleně vybalte, uvolněte sáček a uložte do polostínu. Rostliny byly během přepravy ve tmě, při okamžité výsadbě na přímé slunce, by mohlo dojít k popálení listů. (pokud se jedná o letní období).  Rostliny, které budou nadměrně přesahovat nad velikost balíku, budou sestřiženy tak, aby nedošlo k jejímu poškození během přepravy. Pokud došlo během přepravy k poškození některých listů tak je odstraňte.
Před výsadbou nechte kořenový bal rostliny nasáknout vodou. Rostliny sázejte do stejné úrovně tak, jak byly vysázeny v kontejneru.

Stromy prostokořenné

Stromy prostokořenné zasíláme v době vegetačního klidu obalené ve folii, kde kořeny jsou zabezpečené proti vyschnutí. Pokud jsou již stromy narašené, ke kořenům jsou přidány piliny, aby nedošlo k zaschnutí stromku. Pokud jsou stromy vyšší, jak je uvedená výška balíku, musí být sestřiženy.

Stromy kontejnerové

Stromy kontejnerové zasíláme s kořenovým balem bez kontejneru. Kořenový bal je vložen do igelitových sáčků (z důvodu snížení hmotnosti a objemu balíku). Každý kultivar je označen jmenovkou. Pokud jsou stromy vyšší, jak je uvedená výška balíku, musí být sestřiženy.