RAJKA, zimní jabloň, podnož MM106, čtvrtkmen

Neohodnoceno
390 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Varianta

Zimní odrůda rezistentní proti strupovitosti s atraktivními plody

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: ČK - naroubovaný na kmínku, kdy výška kmene dosahuje od povrchu země k rozvětvení 110 cm
 • Podnož: MM106 středně bujně rostoucí, větší kořenový systém, vysoce odolná mrazu, nenáročná na půdní podmínky - vhodná do vlhkých i kamenitých půd, vhodná do vyšších poloh
 • Původ: ČR, kříženec Šampion x hybrid ÚEB1200/1’ – nositele rezistence Vf ke strupovitosti
 • Sklizeň: konec září
 • Konzumní zralost: listopad - únor
 • Plody: středně velké až velké, symetrické, kulovité až kulovitě kuželovité
 • Dužnina: krémová, středně pevná, šťavnatá, navinule sladká až sladká, středně aromatická, velmi dobrá
 • Barva plodu: základní barva zelenožlutá, krycí červená rozmytá
 • Plodnost: brzká, vysoká, s probírkou pravidelná
 • Růst: bujně rostoucí, koruny tvoří vzpřímené až rozložité, plodí ve shlucích na krátkém dřevě
 • Celkový popis: zimní pěstitelsky nenáročná odrůda dozrávající koncem září. Dozrává v říjnu, skladovatelné jsou až do února. Plody jsou středně velké až velké, kulovitého tvaru s hladkou zelenožlutou slupkou, která je pokryta z větší části rozmytou červenou barvou. Dužnina je krémová se sladce navinulou, šťavnatou a aromatickou chutí. Rezistentní proti napadení strupovitosti, vysoce odolnost proti padlí. Je určena do středních a vyšších chráněných pěstitelských poloh. Při pozdní sklizni plody padají.

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější ochrana jabloní proti škůdcům je brzy z jara - postřik proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci Stop

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Zimní odrůdy jabloní
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: čtvrtkmen
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: čtvrtkmen

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: