Sloupovitá zimní jabloň SLENDERA, podnož MM106
Související produkty
Detailní popis produktu
- Nabízený kultivar: sloupovitý - tvar stromku, který má jeden dlouhý výhon s mírným obrostem
- Prostokořenný stromek: strom s holými kořeny - bez zeminy
- Původ: ČR, křížení odrůd ´Florina´ a ´Telamon
- Plody: středně velké až velké, kuželovitého tvaru se středně znatelným žebrováním
- Barva plodu: zelená, krycí je středně červená, celoplošně rozmytá
- Dužnina: bílé barvy, středně tuhé konzistence, slabě navinulá a středně šťavnatá
- Zrání: říjen
- Konzumní zralost: prosinec – únor
- Růst: bujná, sloupcovitého typu, terminál hustě obrůstá tlustými výhony
- Plodnost: raná, vysoká má sklon ke střídavé plodnosti
- Celkový popis: zimní odrůda sloupovité jabloně se sklizní od října. Konzumní zralost nastává od prosince, skladovatelné až do února. Má středně velké až velké červené plody s bílou sladce navinulou a šťavnatou dužninou. Je rezistentní vůči strupovitosti, padlím trpí málo. Vhodný do všech pěstitelských oblastí.
Rady pro pěstitele
Výsadba
Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí. Před zasypáním kořenů ještě dostatečně prolejte jámu tak, aby měly kořeny zásobu vody i vespod. Pokud budete ke stromům přidávat kůl, je dobré ho vložit do jámy zároveň se stromem tak, aby se nepoškodily kořeny. Strom poté zasypte zeminou a důkladně zalejte.
U stromků je po výsadbě velice důležitý řez, ten ale u sloupovitých kultivarů není nutný. V dalších letech necháváme růst terminál a zakracujeme pouze boční větvičky na vzdálenost max. 30 cm. Výšku zakrátíme až v dosažení 2,5 -3 m, kterou si sami určíme. V následujícím roce po výsadbě je vhodné stromy z jara přihnojit dusíkatými hnojivy.
Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu
Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci
Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).
Doplňkové parametry
Kategorie: | Sloupovité odrůdy jabloní |
---|---|
? Podnož jabloní: | MM106 |
? Tvar ovocných stromů: | sloupovitý |
? Podnož jabloní: | MM106 |
? Tvar ovocných stromů: | sloupovitý |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.