PIDI, sloupovitá podzimní jabloň, podnož MM106, kontejner

380 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Podzimní odrůda zakrslé sloupovité jabloně

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: zakrslý tvar stromku
 • Kontejner: kultivar je pěstován v kontejneru 5 l, kontejner není součásti zboží
 • Původ: vyšlechtěná v ČR křížením odrůd Britemac a Prima
 • Plody: středně velký, kulovitě kuželovitého tvaru
 • Barva plodu: Slupka je tenká, hladká, světle žluté barvy s červeným žíháním
 • Dužnina: je krémově bílá, jemné konzistence, středně šťavnatá. Chuť je sladkokyselá, mírně navinulá a aromatická
 • Zrání: v polovině září, plodnost je brzká, střední a pravidelná s nutností probírky
 • Konzumní zralost: konzumně dozrávají v říjnu a skladovat je lze do listopadu
 • Růst: slabě až velmi slabě. Vytváří úzce pyramidální koruny s krátkým plodným dřevem
 • Plodnost: je brzká, střední a pravidelná s nutností probírky
 • Celkový popis: zakrslá podzimní odrůda Pidi je vhodná pro pěstování do malých zahrádek i pro pěstování do nádob. Sklizeň se provádí v polovině září. Plody jsou středně velké s hladkou světle žlutou slupkou, překrytou červeným žíháním. Plody aromatické se sladkokyselou mírně navinulou chutí, vhodné pro přímý konzum a další zpracování.

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí. Před zasypáním kořenů ještě dostatečně prolejte jámu tak, aby měly kořeny zásobu vody i vespod. Pokud budete ke stromům přidávat kůl, je dobré ho vložit do jámy zároveň se stromem tak, aby se nepoškodily kořeny. Strom poté zasypte zeminou a důkladně zalejte.

U stromků je po výsadbě velice důležitý řez, ten ale u sloupovitých kultivarů není nutný. V dalších letech necháváme růst terminál a zakracujeme pouze boční větvičky na vzdálenost max. 30 cm. V následujícím roce po výsadbě je vhodné stromy z jara přihnojit dusíkatými hnojivy.

Více o výsadbě stromů

Ochrana stromů proti škůdcům a chorobám

Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci Stop

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupovité odrůdy jabloní
Hmotnost: 5 kg
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Balení: kontejner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: