KORDONA, sloupovitá zimní jabloň, podnož MM106

380 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Varianta

Sloupovitá zimní rezistentní odrůda

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: sloupovitý - tvar stromku, který má jeden dlouhý výhon s mírným obrostem (bez založené korunky)
 • Kontejner: kultivar je pěstován v kontejneru 5 l, kontejner není součásti zboží
 • Původ: ČR, kříženec odrůd 'Mc. Intosh Wijcik' a 'Florina'
 • Zrání: začátkem října
 • Konzumní zralost: prosinec - únor
 • Plody: středně velký, kuželovitého tvaru, znatelně žebrovaný
 • Barva plodu: zelenožlutá, krycí červená, forma líčko
 • Dužnina: bílé barvy, sladce navinulé chuti, středně šťavnatá
 • Růst: bujně rostoucí, habitus stromu vzpřímený, typ sloupcovitý, plodí ve shlucích na krátkém dřevě
 • Plodnost: brzká, střední, s probírkou pravidelná
 • Celkové hodnocení: zimní odrůda se středně velkým kuželovitým plodem. Sklízíme začátkem října a díky své pevné slupce lze skladovat až do února. Pěstuje se s probírkou plodů při přeplození. Rezistentní proti napadení strupovitostí, odolnost proti napadení padlím jabloňovým je nízká. Je určena pro pěstování do teplých a středních poloh

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí. Před zasypáním kořenů ještě dostatečně prolejte jámu tak, aby měly kořeny zásobu vody i vespod. Pokud budete ke stromům přidávat kůl, je dobré ho vložit do jámy zároveň se stromem tak, aby se nepoškodily kořeny. Strom poté zasypte zeminou a důkladně zalejte.

U stromků je po výsadbě velice důležitý řez, ten ale u sloupovitých kultivarů není nutný. V dalších letech necháváme růst terminál a zakracujeme pouze boční větvičky na vzdálenost max. 30 cm. Výšku zakrátíme až v dosažení 2,5 -3 m, kterou si sami určíme. V následujícím roce po výsadbě je vhodné stromy z jara přihnojit dusíkatými hnojivy.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupovité odrůdy jabloní
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Podnož jabloní: MM106
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: