Parková Rožnovská travní směs, 500g

93 Kč / ks 93 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Travní směs vhodná pro zatravnění zahrad, parků, sídlišť a jiné městské zeleně

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

SLOŽENÍ: jílek vytrvalý Elegana 25%,  jílek vytrvalý Grosslands Nui 25%, kostřava červená Laroma 21%, kostřava červená Zulu 21%, JM jednoletý Rožnovský 5%, Lipnice luční Balin 5%, Lipnice hajni Dekora 3%.

Travní směs značky ROŽNOVSKÁ je na základě vědeckých poznatků dlouholeté praxe sestavována tak, aby svými vlastnostmi odpovídala i těm nejnáročnějším požadavkům.

Je složena z vysoce kvalitních českých a slovenských odrůd, které jsou přizpůsobeny tuzemským klimatickým podmínkám, Díky svému složení vytváří husté, zdravé porosty odolné nejen proti vymrzání, ale i proti nejrůznějším travním chorobám.

CHARAKTERISTIKA: PARKOVÁ SMĚS ROŽNOVSKÁ: je  vhodná pro zatravnění zahrad, parků, sídlišť a jiné městské zeleně. Vytváří plně zapojený okrasný trávník snáší sešlapávání, po zesekání rychle vzchází a zachovává stálou barvu po celý rok. Nevyžaduje intenzivní ošetřování.

DOPORUČENÝ VÝSEV: 2,0 – 2,5 KG/100m2

Založení a ošetřování travního porostu:

  1. Příprava půdy: půdu řádně odplevelíme účinnými herbicidy nebo ručně. Prokypříme půdu do hloubky 5-10 cm. Povrch urovnáme
  2.  Výsev: sivo vyséváme na takto připravenou plochu. Hráběmi lehce zahrábneme do půdy do hloubky 0,5- 1,0 cm. Po výsevu je nutné povrch utužit a zavlažit. Po dobu vzcházení udržujeme půdu stále vlhkou (klíčivost některých druhů trav je až 30 dnů). Vysévat můžeme od jara do podzimu , s přihlédnutím ke klimatickým podmínkám( ideální období je od 1.4.- 31.5. a 15.8.- 30.9.)
  3. První sečení: udržované trávníky poprvé sekáme při výšce 10 cm sekačkou s ostrým, dobře seřízeným, žacím ústrojím, aby nedošlo k poškození kořenového systému.

Další ošetřování porostu: Pro udržení pěkného trávníku je velmi důležité pravidelné sekání, hnojení, vyhrabávání posekané travní hmoty, odplevelování, zavlažování, provzdušňování. Zvláště na jaře je nutné trávník vyhrabat, rozrušit travní škraloup, přihnojit, popřípadě provést dosev a uválet.                      

Doplňkové parametry

Kategorie: Travní směsi
Hmotnost: 0.5 kg
? Osivo: Travní semena
? Balení: Polyetylénový obal
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: