Actinidia arguta 'Cornell', kiwi, opylovač, výška 30-40 cm ,kontejner

170 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Samčí kultivar vhodný pro opylení samičích kultivarů

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Nabízený kultivar: keř, výška 30-40 cm, kontejner o objemu 2 l 
  • Původ: východní Asie
  • Růst: velmi bujný dorůstá do 5 metrů. Vysazujeme je ke kůlu, pergole apod. ve vzdálenosti dva až čtyři metry od sebe
  • Celkové hodnocení: Actinidia Cornell je popínavá rostlina vyžadující oporu, po níž může růst např. pergoly, sloupy, zahradní altány nebo plotové konstrukce. Dorůstá do výšky až 5 m. Tmavě zelené listy jsou protáhle vejčité až srdčité, s jemně pilovitým okrajem. Kiwi není náchylné na žádné choroby ani škůdce. Kvete v červnu bílými vonnými květy, které mají oproti samičím zakrnělé pestíky. Opyluje 5 - 8 samičích rostlin. Garantuje také opylení a zvýšení výnosů u samosprašných odrůd. Je velmi odolná mrazům až do -30°C, ale mladé rostliny jsou citlivé k namrzání dřeva. Preferuje úrodnou, dobře propustnou, slabě kyselou půdu na slunném stanovišti.
  • Pěstování: Při pěstování kiwi se vždy zaměříme na samosprašnost rostliny. Na trhu je dnes spousta odrůd, které již pro tvorbu plodů nepotřebují opylení samčím kultivarem. Kiwi dnes zakoupíme pěstované v kontejneru, výsadbu proto můžeme provádět téměř po celou vegetační sezonu. Nejvhodnější výsadba pro kiwi je ale raději jaro, kdy rostlina může do zimy dostatečně v půdě zakořenit. Kiwi je opadavý liánovitý kultivar, proto je vhodné jí vždy vysazovat k pevné opoře, po které se pak můžou pnout.
  • Výsadba: Rostlinu vysazujeme na slunné stanoviště do dostatečně hluboké, propustné, hlinotopísčité až mírně kyselé půdy s dostatkem humusu. Výsadbu u více druhů provádíme na vzdálenost 2-4m.
  • Hnojení: Hnojení můžeme provádět v předjaří např. Cereritem, NPK, Kristalon Start. Další hnojení provádíme po odkvětu, kdy vyžaduje živiny pro tvorbu plodů.
  • Řez: Jedná se o liánovitý kultivar, proto řez u něj je velice důležitý. Provádíme ho vždy brzy zjara. Nejvhodnější doba je někdy okolo konce února až března. Pokud řez provedeme pozdě, může být pak rostlina oslabena vytékáním mízy. Rostlina kvete na dvouletém dřevě, proto odstraňujeme zpravidla již starší a odplozené výhony. Jednoleté výhony ponecháváme a ty pak zakrátíme na 1/3 její délky. V období, kdy je největší intenzita růstu, můžeme zakracovat výhody průběžně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kiwi
Hmotnost: 2 kg
? Zrání: pozdní odrůda
? Balení: kontejner
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: