Sadařský balzám 300g, na ochranu ran ovocných, okrasných a lesních dřevin

79 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Sadařský balzám k ochraně ran dřevin po řezu, ohryzu zvěří nebo jiném poškození

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sadařský balzám® je přípravek ve formě šedé krémovité hmoty na bázi vodné disperze akrylátového kopolymeru a pasty železitohlinitého pigmentu určený na ochranu ran ovocných, okrasných a lesnických dřevin po řezu, ohryzu zvěří nebo jiném poškození. Sadařský balzám® lze také použít při roubování či očkování.

Složení / Účinné látky:
acrylate copolymer 43 - 46 %
pasta železitohlinitého pigmentu 0,03 - 0,05 %

Přednosti:
Sadařský balzám® vytváří po zaschnutí elastický, omezeně prodyšný, nelepkavý film, odolávající působení povětrnostním vlivům. Tento film urychluje tvorbu kalusu a zacelení ran a také omezuje pronikání dřevokazných hub.

Použití:
Sadařský balzám® se v neředěné formě nanáší na začištěné poraněné plochy co nejdříve po jejich vzniku. Snadno se aplikuje stěrkou, štětečkem nebo dřívkem při teplotách nad 0°C nejlépe však při teplotě od 15 - 20°C ve vrstvě cca 1 mm. Tato vrstva zaschne v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu během pár hodin. V případě potřeby lze samozřejmě aplikaci opakovat. Podklad může být i mírně vlhký. Do zaschnutí je však třeba nátěr chránit před deštěm. Obvykle zatíráme rány větší než 1 cm3. Při dodržení těchto podmínek lze balzám používat celoročně.
Na rány při očkování a roubování lze použít pouze za podmínky, že při důkladném stažení ploch srůstu nemůže mezi ně proniknout.

Poznámky:
Při náhodném potřísnění lze Sadařský balzám® před zaschnutím smít teplou vodou, stějně tak lze očistit použité nářadí. Po zaschnutí lze z hladkých povrchů odloupnout, nejlépe po delším namočením ve vodě.

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.

Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím přípravku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balzámy, vosky, pásky
Hmotnost: 0.25 kg
? Balzámy, vosky, pásky: Sadařský balzám Fima 300g
? Balení: Plastový kelímek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: