Actinidia deliciosa 'Atlas', kiwi - opylovač, výška sazenice 40-60 cm, kontejner

170 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Samčí kultivar kiwi

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Nabízený kultivar: rozvětvený vyvázaný keř, výška 30-40 cm, kontejner o objemu 2 l 
  • Růst: velmi bujný dorůstá do 8-10 metrů. (vždy bude záležet na řezu) Vysazujeme je ke kůlu, pergole apod. ve vzdálenosti dva až čtyři metry od sebe
  • Celkové hodnocení: Actinidia  Atlas je samčí popínavá rostlina vyžadující oporu, po níž může růst např. pergoly, sloupy, zahradní altány nebo plotové konstrukce. Dorůstá do výšky i 10 m. Zelené listy jsou protáhle vejčité až srdčité s jemně pilovitým okrajem. Kvete na konci května smetanově bílými vonnými květy, které jsou nutné pro opylení samičích kultivarů. Je velmi odolná mrazům až do -30°C, ale mladé rostliny jsou citlivé k namrzání dřeva. Preferuje úrodnou, dobře propustnou, slabě kyselou půdu na slunném stanovišti. Kiwi není náchylné na žádné choroby ani škůdce.
  • Pěstování: Kiwi pěstované v kontejneru můžeme vysazovat téměř po celou vegetační sezonu. Nejvhodnější výsadba pro kiwi je ale raději jaro, kdy rostlina může do zimy dostatečně v půdě zakořenit. Kiwi je opadavý liánovitý kultivar, proto je vhodné jí vždy vysazovat k pevné opoře, po které se pak můžou pnout.
  • Výsadba: Rostlinu vysazujeme na slunné stanoviště do dostatečně hluboké, propustné, hlinotopísčité až mírně kyselé půdy s dostatkem humusu. Výsadbu u více druhů provádíme na vzdálenost 2-4m.
  • Hnojení: Hnojení můžeme provádět v předjaří např. Cereritem, NPK, Kristalon Start. Další hnojení provádíme po odkvětu, kdy vyžaduje živiny pro tvorbu plodů.
  • Řez: Jedná se o liánovitý kultivar, proto řez u něj je velice důležitý. Provádíme ho vždy brzy zjara. Nejvhodnější doba je někdy okolo konce února až března. Pokud řez provedeme pozdě, může být pak rostlina oslabena vytékáním mízy. Rostlina kvete na dvouletém dřevě, proto odstraňujeme zpravidla již starší a odplozené výhony. Jednoleté výhony ponecháváme a ty pak zakrátíme na 1/3 její délky. V období, kdy je největší intenzita růstu, můžeme zakracovat výhody průběžně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kiwi
Hmotnost: 2 kg
? Zrání: středně pozdní odrůda
? Balení: kontejner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: