ROYO BRILLANTE, tomel japonský - kaki, výška sazenice 60-80cm, kontejner

650 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Výnosná odrůda s velice chutným plodem

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Nabízený kultivar: sazenice ve výšce 60 - 80 cm, kontejner 3 litry
  • Původ: vyšlechtěna v Japonsku
  • Tvar plodu: zploštělý-kulatý tvar, velký
  • Barva plodu: žluto-oranžová
  • Dužnina: žlutá, velmi dobrá, sladká
  • Zrání: listopad
  • Plodnost: plodí ve 2-3 roce na loňských výhonech, vysoká
  • Růst: v dospělosti strom dorůstá do výšky 4 - 5m. Je samosprašná
  • Celkové hodnocení: Tomel ROYO BRILLANTE patří mezi velmi výnosné odrůdy. Plody jsou kulovitého tvaru s oranžovým velice chutným plodem. Sklízíme v listopadu dostatečně vybarvené a zralé oranžové plody. Vhodné pro přímý konzum i další zpracování. Je vhodná na ekologické pěstování bez chemie, spolehlivě odolává škůdcům i houbovým chorobám. Řez pokud je nutný provádíme se na jaře.
  • Pěstování: V posledních letech je kaki velmi vyhledávaným kultivarem. I když jeho mrazuvzdornost je okolo -18°C, doporučuje se nejdříve pěstovat jako přenosná kontejnerovaná rostlina. Na zimu proto umístíme kaki do chladného prostoru, kde bude teplota třeba i kolem kolem 1°C.  Zakoupenou rostlinu je nezbytné ponechat alespoň rok v původním kontejneru, aby dostatečně prokořenila. V dalších letech pěstování se pak doporučuje každé jaro přesadit vždy do větší nádoby. Jakmile bude rostlina dostatečně prokořeněná v nádobě minimálně 20L, bude silná a vyzrálá, lze jí vysadit do volné půdy. Výsadbu provádíme vždy zjara (nejlépe po 15. květnu tak, aby nedošlo k poškození jarními mrazíky). Vykopeme jámu větší jak je samotný kořenový bal, vykopanou zeminu smícháme s výživnou propustnou hlinitopísčitou půdou. Stejnou, kterou jsme používali pro přesazení do větších kontejnerů. Pokud je kultivar ušlechtilý – očkovaný, vždy vysadíme tak, že místo očkování musí být minimálně 5 cm nad povrchem půdy. Postupně přisypáváme zeminu a ušlapáváme, aby tam nevznikly vzduchové kapsy. Na povrchu kolem kmínku můžeme vytvořit zálivkovou mísu. Ta nám umožní pomalé vsakování a zabrání úniku vody do širokého okolí. 

Před zimou dostatečně kultivar zalijeme a zabezpečíme jej proti mrazům. Korunu můžeme obalit např. netkanou textilií a kmínek omotáme jutovou bandáží. K místu očkování přihrneme substrát nebo kompostem. V posledních letech jsou zimy poměrně mírné, tak by mělo kaki bez problému přezimovat. Při větších mrazech mohou namrznou větvičky, ale většinou pak kaki z kmínku vždy obrazí._ Přesto volíme vhodné stanoviště chráněné před zimními mrazivými větry. Zjara je vhodné Kaki pohnojit, např. hnojivy Cererit, NPK.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KAKI - Tomel Japonský
Hmotnost: 4 kg
? Podnož: Semenáč
? Balení: kontejner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: