RUBÍN, zimní jabloň, podnož M7, zákrsek

Neohodnoceno
360 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Varianta

Nejznámější velmi oblíbená česká zimní odrůda s vynikajícími plody

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: ZK - naroubovaný na kmínku, kdy výška kmene dosahuje od povrchu země k rozvětvení 40-60 cm
 • Podnož: M7 středně bujně rostoucí, nenáročná na půdní podmínky, dobře odolná mrazu
 • Původ: ČR, Střížovice, registrován 1983, kříženec odrůd Lord Lambourne x Golden delicius
 • Plody: velké až velmi velké, kulovitého tvaru
 • Zrání: konec září
 • Konzumní zralost: říjen - leden
 • Barva plodu: žlutá, krycí červená v žíhané formě
 • Dužnina: žlutavé barvy, středně pevná, křehká, šťavnatá, aromatická, sladké chuti
 • Růst: bujný, tvoří vzpřímené až rozložité koruny
 • Plodnost: středně pozdní, průměrná, pravidelná
 • Celkové hodnocení: velice známá a oblíbená zimní odrůda s vynikajícími plody. Plody jsou středně velké až velké s červeným žíháním na žlutém základě. Jejich dužnina je žlutavé barvy s aromatickou šťavnaté a sladkou chutí. Je vhodné pro přímý konzum i na další zpracování. Sklizeň probíhá koncem září, s konzumní zralostí od října, ale lze i ihned po sklizni. Plodonosný obrost se vytváří obvykle na dlouhých loňských výhonech, proto se doporučuje především letní řez, jenž podporuje plodnost stromu. Odolnost proti chorobám i padlím jabloňovém je střední. Je určena do všech pěstitelských poloh.

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější ochrana jabloní proti škůdcům je brzy z jara - postřik proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci Stop

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Zimní odrůdy jabloní
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: zákrsek
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: zákrsek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: