Vážení zákazníci, z důvodu omezení hotovostních plateb u přepravců není možné zboží zaplatit na dobírku. Pokyn pro platbu Vám zašleme po zpracování objednávky.

Revitalizační organický substrát 50 l

Kód: ZVPARHBBL
Neohodnoceno
149 Kč / ks
Skladem (> 5 ks)

Revitalizační substrát pro kvalitní pěstování zeleniny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Revitalizační organický substrát je vyroben ze směsi vrchovištních rašelin různého stupně rozložení, z oplodí kokosových ořechů, kůrového kompostu, minerálního vícesložkového hnojiva s dlouhodobým uvolňováním dusíku, vododržných minerálů a rašelinového extraktu s přídavkem mořské řasy a jemně mletého dolomitického vápence.

Revitalizační organický substrát je určen zejména pro pěstování zeleniny na venkovních záhonech, které jsou ohroženy působením sucha, kde svojí strukturou pomáhá k zadržování vody v půdním profilu. Substrát se přidává do záhonů při jeho jarní či podzimní přípravě v dávce cca 1:1 s místní zeminou. Substrát je vhodný k výsadbě ovocných i okrasných stromů a keřů, mimo keře kyselomilné. Substrát podporuje ujímavost dřevin, v prvních letech podporuje nutriční poměry stanoviště, zvyšuje obsah organických i huminových látek v půdě a díky vododržné složce usnadňuje přísun vody ke kořenům.

Složení:

  1. Vododržné minerály – díky své nasákavosti přijímají větší množství vody a živin, které v období sucha pozvolně uvolňují zpět do půdy. Rostliny tak získají vláhu a výživu i v nepříznivé době a jsou mnohem odolnější před negativními vlivy, jako jsou například choroby.
  2. Dlouhodobá hnojiva – uvolňují živiny postupně v průběhu celé vegetace.
  3. Rašelinový extrakt s mořskou řasou – díky huminovým látkám rostliny rychleji a efektivněji přijímají výživu, která je nutričně navíc obohacená o mořskou řasu.

Přednosti:

 

  • účinné zadržování vody a její pozvolné uvolňování podle potřeb rostlin
  • omezuje negativní působení rostlinných chorob
  • podporuje zakořenění rostlin
  • lepší příjem živin rostlinami

Vyvinuto ve spolupráci s Mendelovou univerzitou po dlouhodobém výzkumu

Pouze pro osobní odběr!

Doplňkové parametry

Kategorie: Výsevní a univerzální substráty
Hmotnost: 20 kg
? Speciální substráty: Substráty pro zeleninu
? Balení: Pytel
? Výrobce: Rašelina a.s.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: