RONDO, sloupovitá raně zimní jabloň, podnož M7, čtvrtkmen, kontejner

370 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Sloupovitá raně zimní odrůda s atraktivními plody

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Nabízený kultivar: sloupovitý - tvar stromku, který má jeden dlouhý výhon s mírným obrostem 
  • Původ: ČR, kříženec odrůd hybrid ÚEB a Bolero
  • Zrání:  2. polovině září 
  • Konzumní zralost: říjen - únor
  • Plody: středně velké až velké, ploše kulovitého tvaru
  • Barva plodu: základní zelenožlutá, krycí červená
  • Dužnina: bílé barvy, navinule sladké chuti, velmi šťavnatá, rozplývavá, navinule sladká, velmi dobré chuti
  • Růst: velmi slabě rostoucí, vytváří kompaktní, sloupovité koruny téměř bez nároků na řez
  • Plodnost: velmi raná a bohatá, k dosažení pravidelných sklizní je vhodná probírka plodů
  • Celkové hodnocení: sloupovitá zimní odrůda se sklizní od poloviny září. Konzumní zralost nastává již v říjnu a skladovatelnost je až do února. Plody jsou středně velké až velké s ploše kulovitým tvarem. Řadí se mezi červené odrůdy s bílou dužninou se sladce navinulou chutí. Odrůda se pěstuje s minimální potřebou řezu, vyžaduje dobrou výživu a částečnou probírku plodů, je vhodná zejména pro menší zahrádky nebo pěstování v nádobách. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti. Je náročnější na kvalitu půdy a dostatek vláhy, vyžaduje přihnojování během vegetace. Lze ji pěstovat ve všech polohách

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí. Před zasypáním kořenů ještě dostatečně prolejte jámu tak, aby měly kořeny zásobu vody i vespod. Pokud budete ke stromům přidávat kůl, je dobré ho vložit do jámy zároveň se stromem tak, aby se nepoškodily kořeny. Strom poté zasypte zeminou a důkladně zalejte.

U stromků je po výsadbě velice důležitý řez, ten ale u sloupovitých kultivarů není nutný. V dalších letech necháváme růst terminál a zakracujeme pouze boční větvičky na vzdálenost max. 30 cm. Výšku zakrátíme až v dosažení 2,5 -3 m, kterou si sami určíme. V následujícím roce po výsadbě je vhodné stromy z jara přihnojit dusíkatými hnojivy.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupovité odrůdy jabloní
Hmotnost: 10 kg
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Balení: kontejner
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: