POLKA, sloupovitá raně zimní jabloň podnož M7, zákrsek, prostokořenná sazenice

260 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Nenáročná podzimní sloupovitá jabloň s výbornými šťavnatými plody

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: sloupovitý - tvar stromku, který má jeden dlouhý výhon s mírným obrostem (bez založené korunky)
 • Prostokořenný stromek: strom s holými kořeny -  bez zeminy
 • Původ: vyšlechtěna v Anglii v Kentu v roce 1976, křížením odrůd  Wijcik McIntosh a Golden Delicious
 • Zrání: druhá polovina září
 • Konzumní zralost: září až listopad, při optimálním skladováním až do března
 • Plody: středně velké, kulaté s hladkou slupkou
 • Barva plodu: zelená s červeným líčkem
 • Dužnina: žlutozelená, křupavá, šťavnatá, sladko kyselé chuti podobné Spartanu
 • Růst: středně rostoucí do výšky 2,5 m
 • Plodnost: brzká, začíná plodit již po 2. roce, vysoká, pravidelná
 • Celkový popis: podzimní sloupovitá nenáročná jabloň vhodná do malých zahrádek i pro pěstování na balkony nebo terasy. Plody jsou středně  velké s červeným líčkem. Dužnina křupavá se sladkokyselou chutí. Sklizeň zpravidla ve druhé polovině září, s konzumní zralostí ihned po sklizní až do listopadu. Jsou vhodné pro přímý konzum, ale i na vaření a sušení. Jabloň 'Polka' začíná rodit již v druhém roce po výsadbě s vysokou plodností. Má vysokou odolnost vůči padlí a strupovitosti.

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí. Před zasypáním kořenů ještě dostatečně prolejte jámu tak, aby měly kořeny zásobu vody i vespod. Pokud budete ke stromům přidávat kůl, je dobré ho vložit do jámy zároveň se stromem tak, aby se nepoškodily kořeny. Strom poté zasypte zeminou a důkladně zalejte.

U stromků je po výsadbě velice důležitý řez, ten ale u sloupovitých kultivarů není nutný. V dalších letech necháváme růst terminál a zakracujeme pouze boční větvičky na vzdálenost max. 30 cm. Výšku zakrátíme až v dosažení 2,5 -3 m, kterou si sami určíme. V následujícím roce po výsadbě je vhodné stromy z jara přihnojit dusíkatými hnojivy.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci Stop

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupovité odrůdy jabloní
Hmotnost: 1 kg
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Balení: prostokořenná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: