FLAMENCO, sloupovitá raně zimní jabloň podnož M7

380 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Varianta

Raně zimní sloupovitá jabloň s červenými šťavnatými plody

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: sloupovitý - tvar stromku, který má jeden dlouhý výhon s mírným obrostem 
 • Kontejner: strom vysazený do 5 L kontejneru
 • Původ: vyšlechtěna v Anglii v Kentu v roce 1991
 • Plody: kulovité, středně velké
 • Barva plodu: žlutozelená s výrazným tmavě červeným líčkem
 • Dužnina: křehká, šťavnatá, sladká, aromatická s mírně kořenitou chutí
 • Zrání: koncem září, konzumně dozrávají
 • Konzumní zralost: v průběhu října až prosince, optimálně uskladněné vydrží až do května
 • Růst: středně rostoucí do výšky 3,5m
 • Plodnost: brzká, vysoká, pravidelná
 • Celkový popis: je nenáročná odrůda, odolná vůči chorobám. Vhodným opylovačem jsou odrůdy Waltz, Golden Delicious, Gala, nebo kterákoliv jiná sloupovitá odrůda nebo jiná klasická jabloň.

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí. Před zasypáním kořenů ještě dostatečně prolejte jámu tak, aby měly kořeny zásobu vody i vespod. Pokud budete ke stromům přidávat kůl, je dobré ho vložit do jámy zároveň se stromem tak, aby se nepoškodily kořeny. Strom poté zasypte zeminou a důkladně zalejte.

U stromků je po výsadbě velice důležitý řez, ten ale u sloupovitých kultivarů není nutný. V dalších letech necháváme růst terminál a zakracujeme pouze boční větvičky na vzdálenost max. 30 cm. Výšku zakrátíme až v dosažení 2,5 -3 m, kterou si sami určíme. V následujícím roce po výsadbě je vhodné stromy z jara přihnojit dusíkatými hnojivy.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější postřik jabloní je brzy z jara proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci Stop

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupovité odrůdy jabloní
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: sloupovitý
? Podnož jabloní: M7
? Tvar ovocných stromů: Sloupovitý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: