FAIRHAVEN, pozdní broskvoň, podnož Montclar, čtvrtkmen

280 Kč / ks
Vyprodáno
Varianta

Středně raná až pozdní odrůda s velkými plody, odolná vůči nízkým teplotám

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Podnož: Montclar – roste středně bujně, tvoří kvalitní kořenový systém, stromky nevyžadují oporu a odolávají mrazu i suchu
  • Původ: USA, kříženec odrůd J.H.HALE x SOUTHAVEN
  • Tvar plodu: velké, kulovité až mírně oválné
  • Barva plodu: žluté barvy, na sluncem osvětlené straně s karmínově líčkem,
  • Dužnina: žlutá až oranžová, v okolí pecky až načervenalá, pevná s výraznou chutí a aroma
  • Zrání: dozrává v druhé polovině srpna, přibližně 10 dní po odrůdě Redhaven.
  • Růst: středně bujně a vytváří středně husté, široké až rozložité koruny
  • Plodnost: je brzká, vysoká a pravidelná
  • Celkový popis: Samosprašná středně raná odrůda s velkými plody, jejíž předností je úrodnost a odolnost vůči nízkým teplotám. Je vhodná do všech pěstitelských oblastí, nenáročná, spolehlivě plodící i na horších stanovištích. Pěstujeme ji v oblastech do nadmořské výšky 300 m. Je odolná vůči houbovým chorobám a středně odolná vůči kadeřavosti. Dobře snáší pozdní jarní i zimní mrazy. V případě velké úrody je třeba provést probírku plodů.

 

Rady pro pěstitele

Výsadba broskvoní

Výsadba je stejná jako výsadba běžných ovocných stromů. Měli bychom ji provádět spíše na jaře, ovšem není výjimkou jí provést i v podzimních měsících. Dnes se klade velký důraz na to, že se stromy broskvoní vyorávají v co nejpozdnějším termínu tak, aby byly dostatečně vyzrálé. Proto zimu bez problému zvládnou. Není pravda, že broskvoně ve vyšších polohách nebudou prosperovat. Kvetou mnohem později než například meruňky a proto je neohrožují jarní mrazíky.

Více o výsadbě broskvoní >

Nejčastější choroby broskvoní

Většina odrůd není odolná vůči houbové chorobě – kadeřavosti broskví. Zde musíme provádět chemické ošetření tak, abychom této chorobě předešli. Postřik se provádí v závislosti vždy na aktuálním počasí. Pokud např. v únoru vystoupá teplota nad 8 stupňů, je potřeba provést první postřik. Další postřiky pak opakujeme po 14 dnech (za předpokladu, že je opět teplota nad 8 stupňů). Postřiky provádíme až do doby květu (obvykle to vyjde na 4. ošetření přípravkem). Jakmile se objevují první květy, postřik se již neprovádí. Přípravky, které lze použít: Kadeřavost Stop, Optikombi, Sulka, Champion 50 WG.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pozdní broskvoně
? Tvar ovocných stromů: čtvrtkmen
? Podnož broskovní a nektarinek: Montclar
? Podnož broskvoní: Montclar
? Tvar ovocných stromů: čtvrtkmen

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: