Vážení zákazníci, z důvodu omezení hotovostních plateb u přepravců není možné zboží zaplatit na dobírku. Pokyn pro platbu Vám zašleme po zpracování objednávky.

Nymphaea odorata 'Suplhurea' leknín vonný, žlutý, kontejner 3l,

Neohodnoceno
330 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Leknín s nádhernými žlutými květy vhodný do hloubky 30 - 80 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Celkový popis: Kultivar 'Suplhurea' je velmi odolný kvetoucí leknín s nádhernými žlutými vonnými květy. Velikosti květu je 8 až 10 cm. Květ s četnými úzkými žlutými okvětními lístky a výrazně žlutými pestíky uvnitř květu. Kvete od června až do září. Je vhodný do vodních nádrží i jezírek s výsadbou do hloubky od 30 - 80 cm. Velké tmavozelené listy dotváří celkový efekt rostliny a napomáhají při potlačování růstu řas.
  • Stanoviště: Lekníny rostou především ve stojatých či mírně tekoucích vodách s pH pohybujícím se od 6,8 do 8,5. Vyhovuje jim stabilní teplota vody na plném slunci nebo lehkém polostínu.
  • Doba květu: Lekníny kvetou od června do října. Kvetení leknínů je závislé na teplotě vody a slunci. Většinou rozkvétají od 8 do 11 hodin a zavírají se v čase od 15 do 18 hodin. Barevnost leknínů je velice proměnlivá. Lekníny mají velice příjemnou vůni.
  • Poupě: začíná se vyvíjet pod hladinou, postupně se zvětšuje a vytahuje se na hladinu. Počet květů jedné rostliny je odvislý od jejího zdraví a kondice. 
  • Oddenek: část leknínu, která je ponořena pod vodou a pomocí přirostlých kořenů je připevněna v bahně. Slouží jako zásobárna důležitých látek, které jsou potřebné k přezimování a zároveň k bujení na jaře. Pokud chceme oddenky dělit, provádíme tak na jaře, nejpozději v průběhu května. 
  • Listy: leknínů jsou lesklé většinou zbarvené do tmavě zelena až červeno-hněda. Jejich listová plocha se zvětšuje s narůstající hloubkou jejich usazení. Jejich přínosem je zamezení extrémního přehřívání vody a svým stínem omezují růst tolik nepříjemných a nevzhledných řas. 
  • Zimování leknínů: Na začátku zimy zbavíme lekníny listů a přemístíme do nezámrzné hloubky (zhruba 50 cm pod hladinu), kde zimu přečkají. Lekníny je také možné nechat přezimovat ve sklepě v nádobě s vodou, při teplotě do 4°C. Prostory volíme raději světlejší. 

Doplňkové parametry

Kategorie: OKRASNÉ ROSTLINY
Hmotnost: 3 kg
? Druh: Vodní a vlhkomilné rostliny
? Balení: kontejner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení