Nymphaea 'Colorado', leknín, kontejner 3l

Neohodnoceno
350 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Leknín s lososovým květem vhodný do hloubky 40 - 100 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Celkový popis: Kultivar 'Colorado' je hojně kvetoucí odolný leknín s lososově zbarvenými květy s lehkou vůni. Velikosti květu je 10 až 15 cm. Květ má více než 20 okvětních lístků/paprsků, se zlatými středy. Kvete od června až do září. Je vhodný do vodních nádrží i jezírek s výsadbou do hloubky od 40 - 100 cm.
 • Stanoviště: Lekníny rostou především ve stojatých či mírně tekoucích vodách s pH pohybujícím se od 6,8 do 8,5. Vyhovuje jim stabilní teplota vody na plném slunci nebo lehkém polostínu.
 • Doba květu: Lekníny kvetou od června do října. Kvetení leknínů je závislé na teplotě vody a slunci. Většinou rozkvétají od 8 do 11 hodin a zavírají se v čase od 15 do 18 hodin. Barevnost leknínů je velice proměnlivá. Lekníny mají velice příjemnou vůni.
 • Poupě: začíná se vyvíjet pod hladinou, postupně se zvětšuje a vytahuje se na hladinu. Počet květů jedné rostliny je odvislý od jejího zdraví a kondice. 
 • Oddenek: část leknínu, která je ponořena pod vodou a pomocí přirostlých kořenů je připevněna v bahně. Slouží jako zásobárna důležitých látek, které jsou potřebné k přezimování a zároveň k bujení na jaře. Pokud chceme oddenky dělit, provádíme tak na jaře, nejpozději v průběhu května. 
 • Listy: leknínů jsou lesklé většinou zbarvené do tmavě zelena až červeno-hněda. Jejich listová plocha se zvětšuje s narůstající hloubkou jejich usazení. Jejich přínosem je zamezení extrémního přehřívání vody a svým stínem omezují růst tolik nepříjemných a nevzhledných řas. 
   
   
 • Zimování leknínů: Na začátku zimy zbavíme lekníny listů a přemístíme do nezámrzné hloubky (zhruba 50 cm pod hladinu), kde zimu přečkají. Lekníny je také možné nechat přezimovat ve sklepě v nádobě s vodou, při teplotě do 4°C. Prostory volíme raději světlejší. 

Doplňkové parametry

Kategorie: OKRASNÉ ROSTLINY
Hmotnost: 3 kg
? Druh: Vodní a vlhkomilné rostliny
? Balení: kontejner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: