Vážení zákazníci, z důvodu omezení hotovostních plateb u přepravců není možné zboží zaplatit na dobírku. Pokyn pro platbu Vám zašleme po zpracování objednávky.

Salix caprea Pendula, vrba jíva převislá, výška 40-60, kontejner 2l

Kód: ZVAASSCPG
Neohodnoceno
230 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Vrba jíva - převislý kultivar

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Původní druh velmi rozšířené vrby rostoucí v celé Evropě a západní Asii

Převisle rostoucí stromek, větve splývají až k zemi, letorosty hnědozelené, lysé. Listy jsou vejčité tmavě zelené, ze spodu ojíněné, 6-11 cm dlouhé, opadavé. Velké, sytě žluté přisedlé jehnědy (kočičky) se objevují v březnu až dubnu ještě před rašením listů. Stromky se množí roubováním na korunku, takže výška roubování určuje výšku kmínku a do značné míry i konečnou velikost rostliny. Výhony se ohýbají hned k zemi, takže stromek vytváří hustě převislou úzkou korunu, do výšky narůstá velmi pomalu. V 10 letech dosahuje obvykle výšky kolem 1,5 až 1,8 m a šířky 1-1,5 m.

Výrazně světlomilný druh vyžaduje plné slunce. Půda kvalitní živná, mírně vlhká, roste i na sušších stanovištích, vydrží však pouze dočasné zamokření. Abychom docílili pěkného a hustého tvaru koruny ostříháme všechny větve ihned po odkvětu (koncem dubna) na krátké čípky se 2-4 pupeny. V létě pak vyroste řada silných výhonů až k zemi a dají základ dalšímu bohatému kvetení v roce následujícím. Díky intenzivnímu řezu také účinně omezujeme velikost koruny dle potřeby a okolního prostoru.

Použití: Oblíbená vrba najde široké uplatnění v malých i větších zahradách i předzahrádkách. Vysazujeme solitérně nebo jako dominantu skupiny často v okolí vodní hladiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy
Hmotnost: 2 kg
? Druh: Listnatý strom
? Balení: Sazenice 0,8-1m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: