SANDER, letní jabloň, podnož M26, zákrsek

360 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Varianta

Letní odrůda s lahodnou chutí vhodná do všech poloh

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nabízený kultivar: ZK - naroubovaný na kmínku, kdy výška kmene dosahuje od povrchu země k rozvětvení 40-60 cm
 • Podnož: M26 slabě až středně rostoucí, dobře odolná mrazu, snáší horší půdní podmínky, brzký nástup do plodnosti
 • Kontejner: kultivar je pěstován v kontejneru 10 l, kontejner není součásti zboží
 • Původ: Polsko, kříženec Sunrise x Delbarestival
 • Plody: středně velké až velké, kulovitého až kuželovitého tvaru 
 • Barva plodu: zelenožlutá s červeným žíháním
 • Dužnina: bílé barvy, křehká, šťavnatá, sladce navinulá, aromatická
 • Zrání: polovina srpna
 • Konzumní zralost: srpen – září
 • Růst: pomaleji rostoucí
 • Plodnost: brzká, pravidelná a vysoká 
 • Celkový popis: SANDER je letní odrůda se sklizní od poloviny srpna a skladovatelností jeden měsíc, určená pro přímý konzum. Plody má středně velké až velké kulovitého až kuželovitého tvaru s červenou žíhanou slupkou. Dužnina je bílé barvy, křehká a šťavnatá. Chuť je velmi lahodná, navinule sladká a aromatická. Stromy mají pomalý růst, vytváří kulovité až kuželovité koruny. Patří k úrodným odrůdám s pravidelnou sklizní. Odolnost proti mrazu je dobrá, odolnost proti chorobám je střední. Odrůda je vhodná do všech poloh.

Rady pro pěstitele

Výsadba

Nejvhodnější termín pro výsadbu ovocných stromů je podzim, neboť stromy mají dostatek času v půdě do zimy zakořenit. Můžete vysazovat i na jaře, pak ale musíte provádět důkladnější zálivku. Těsně před výsadbou je potřeba odstranit všechny poškozené kořeny. Vykopete dostatečně velkou a širokou jámu. Měla by být o něco větší než kořenový systém. Vykopanou půdu smíchejte s kvalitní zahradnickou zeminou, nebo rozloženým kompostem v poměru 1:1. Do substrátu můžete smíchat Organominerální hnojivo Hydrosorb PLUS, (obsahuje vododržnou látku, která má schopnost vázat vodu. Navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů) tímto zabezpečíte pěstební substrát dostatečně vlhký i v době, kdy nebude provedena zálivka. Při samotné výsadbě musí být stromek zasazen tak, aby místo očkování bylo minimálně 5 cm nad zemí.

Více o výsadbě stromů

Informace o ochraně stromů proti škůdcům a chorobám najdete také na výše uvedeném odkazu

Nejdůležitější ochrana jabloní proti škůdcům je brzy z jara - postřik proti přezimujícím škůdcům v době, kdy se začínají mírně rozvíjet lístky – myší ouško. Ochrana postřikem: Mospilan 20 SP, Přezimující škůdci Stop

Doporučený produkt k výživě plodů: Wuxal - speciální minerální kapalné hnojivo pro výživu plodin s vysokými nároky na vápník. Předchází výživovým poruchám. Aplikace zálivkou nebo postřikem na list a plod. Postřik můžete aplikovat od poloviny června až do konce sklizně (nemá žádnou ochrannou lhůtu - jedná se o hnojivo).

Doplňkové parametry

Kategorie: Letní odrůdy jabloní
? Podnož jabloní: M26
? Tvar ovocných stromů: zákrsek
? Podnož jabloní: M26
? Tvar ovocných stromů: zákrsek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: