Vážení zákazníci, z důvodu omezení hotovostních plateb u přepravců není možné zboží zaplatit na dobírku. Pokyn pro platbu Vám zašleme po zpracování objednávky.

Pseudotsuga menziesii douglaska tisolistá, výška 90cm, kontejner

Kód: ZVBDHAAAI
Neohodnoceno
390 Kč / ks
Skladem (> 5 ks)

Rychlerostoucí odolný jehličnan

Detailní informace

Detailní popis produktu

Douglaska (Pseudotsuga menziesii) je rychle rostoucí jehličnan. V optimálních podmínkách strom roste přes 100 m, s kmenem až 4 m a dožívá se více než 1300 let. Je původem ze západní Severní Ameriky, od Britské Kolumbie na severu po Mexiko na jihu. Strom byl do Evropy přivezen v 19. století, kde je nyní rozšířen v mnoha evropských zemích.

Douglaska je jedním z nejdůležitějších druhů dřeva na světě. V Evropě se strom pěstuje na plantážích a používá se k opětovnému zalesňování, zejména ve Francii, Německu a Velké Británii. Vzhledem k tomu, že strom produkuje silné a odolné dřevo bez suků a vzhledem k jeho rychlému růstu a velikosti je dostatečným druhem dřeva. Strom se používá pro překližky, dýhy, buničiny, železniční pražce, drátěné sloupy a obecné konstrukce. Kromě toho je strom oblíbenou ozdobou, což je také důvod, proč byl původně představen v Evropě.

Douglaska je přizpůsobivá a je schopna růst za nejrůznějších klimatických podmínek. Zatímco strom preferuje hluboké, vlhké a dobře odvodněné půdy, je schopen růst v různých typech. Strom rychle kolonizuje oblasti po lesních požárech nebo jiných poruchách a snáší stín; vyvíjí se také pod baldachýny. Ve svém přirozeném prostředí druh roste v nadmořských výškách až 3200 m.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: JEHLIČNANY
Hmotnost: 2 kg
? Jehličnany - lesní: Douglaska tisolistá
? Balení: kontejner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: